MŚ w szermierce: Rutz odpadła w 1/8 finału

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 22.07.2018, 10:42

Bez sukcesów pierwszy dzień finałowy szermierczych mistrzostw świata w Wuxi zakończyły polskie szpadzistki oraz szablista. Najlepiej spisała się Barbara Rutz, która odpadła w 1/8 finału.

Rutz turniej główny rozpoczęła w świetnym stylu, pokonując na otwarcie Rumunkę Ralucę Cristinę Sbarcię 15:4. W drugiej rundzie obchodząca w niedzielę 23. urodziny Polka wyeliminowała Koreankę Young Mi Kang (15:13). W walce o ćwierćfinał Rutz spotkała się Estonką Katriną Lehis. Aktualna mistrzyni Europy wygrała ostatecznie 15:13 i zakończyła przygodę Polki z turniejem.

Zawiodły pozostałe biało-czerwone. Tytułu wicemistrzyni świata wywalczonego przed rokiem w Lipsku nie obroniła Ewa Nelip. Piąta zawodniczka światowego rankingu już w pierwszej rundzie przegrała 14:15 z Francuzką Coraline Vitalis. W tej samej fazie z Ukrainką Dżoan Fejbi-Beżurą poległa Renata Knapik-Miazga (7:8). Miłą niespodziankę na otwarcie turnieju sprawiła Aleksandra Zamachowska. Broniąca tytułu Rosjanka przegrała 11:15. Zamachowska nie poszła jednak za ciosem i w drugiej rundzie uległa Amerykance Courtney Hurley 14:15.

Na podium uplasowały się cztery zawodniczki z czterech różnych krajów. Złoto zdobyła Włoszka Mara Navarria, pokonując w finale 13:9 Rumunkę Anę Marię Popescu. Brąz przypadł w udziale Szwajcarce Laurze Staehli i Amerykance Courtney Hurley.

W rywalizacji szablistów oglądaliśmy tylko jednego Polaka. Jakub Ociński ambitnie powalczył z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Junghwanem Kimem, ale przegrał ostatecznie 12:15. W eliminacjach odpadł Mikołaj Grzegorek. U mężczyzn dwa medale zdobyli Koreańczycy. Złoto przypadło w udziale Junghwan Kimowi, a brąz Junho Kimowi. Srebro przypadło w udziale Amerykaninowi Eli Dershwitzowi, a drugi brąz zainkasował Kamil Ibragimov z Rosji.