ME: ćwierćfinały bez Polaków, rozstrzygnięcia w turnieju kobiet

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 21.07.2018, 22:46

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej pozostawiają coraz mniej niewiadomych. Z gry odpadły już wszystkie nasze pary; znamy też medalistki turnieju pań.

Po wczorajszej wieczornej porażce pary Prudel/Szałankiewicz, polskim kibicom pozostało dopingowanie pary Kantor/Łosiak i Fijałek/Bryl. Więcej nadziei na zwycięstwo zdawał się przynosić mecz pierwszego zespołu. Złoci medaliści z Warszawy podejmowali reprezentantów gospodarzy, parę Varenhorst/Bouter. Pierwszy set wygrali Polacy, którzy mieli nad rywalami przewagę fizyczną - dzięki wygraniu swojej grupy przysługiwał im dzień przerwy, podczas gdy Holendrzy rozgrywali mecz pierwszej rundy pucharowej. W drugiej partii to jednak oni okazali się lepsi, także dzięki wsparciu swoich kibiców. O awansie do ćwierćfinału zadecydował tie-break, a Varenhorst i Bouter, napędzeni wygraną oraz dobrą grą w poprzednim secie, nie pozwolili Polakom na zaprezentowanie swojej gry i rozstrzygnęli cały mecz na swoją korzyść.

Niemal równocześnie rozpoczęło się spotkanie Grzegorza Fijałka i Michała Bryla przeciwko hiszpańskim graczom Herrera/Gavira. Ten mecz nie przysporzył wielu emocji polskim kibicom; rywale Polaków grali pewnie i potrafili wyjść z trudnych sytuacji. Fijałek i Bryl mieli swoje szanse na przełamanie rywali, lecz to Hiszpanie awansowali do ćwierćfinału.

Także dziś zostały rozegrane ćwierćfinały w turnieju mężczyzn oraz ostatnie mecze turnieju kobiet. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich tych spotkań.

1/8 z udziałem Polaków:

Kantor/Łosiak - Varenhorst/Bouter (Holandia) 1:2 (21:15, 16:21, 10:15)

Herrera/Gavira (Hiszpania) - Fijałek/Bryl 2:0 (21:19, 21:16)

1/4 turnieju mężczyzn:

Beeler/Krattiger (Szwajcaria) - Herrera/Gavira (Hiszpania) 0:2 (19:21, 18:21)

Mol A./Sørum (Norwegia) - Varenhorst/Bouter (Holandia) 2:1 (13:21, 21:16, 15:11)

Semenov/Leshukov (Rosja) - Stoyanovskiy/Velichko (Rosja) 2:0 (26:24, 21:17)

Smedins/Samoilovs (Łotwa) - Brouwer/Meeuwsen (Holandia) 2:1 (13:21, 22:20, 15:10)

Półfinały turnieju kobiet:

Liliana/Elsa (Hiszpania) - Betschart/Hüberli (Szwajcaria) 1:2 (21:14, 21:23, 13:15)

Hermannova/Slukova (Czechy) - Keizer/Meppelink (Holandia) 1:2 (22:20, 17:21, 12:15)

Mecz o 3. miejsce turnieju kobiet:

Liliana/Elsa (Hiszpania) - Hermannova/Slukova (Czechy) kontuzja w drużynie hiszpańskiej (18:21, 16:20)