ME U19: Włosi liderem grupy A z kompletem zwycięstw

• Data publikacji: 19.07.2018, 22:09

Dwa mecze i dwa zwycięstwa to bilans Włochów w grupie A piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 19, które odbywają się w Finlandii. Na drugim biegunie znajdują się natomiast gospodarze, którzy ponieśli z kolei drugą porażkę.

Portugalia - Włochy 2:3 (0:0)

69' Miguel Luis, 89' Quina - 53' Capone, 78' Scamacca, 84' Frattesi

Kibice zgromadzeni na stadionie w Vassie długo musieli czekać na bramki, ale z pewnością nie żałowali tego, co wydarzyło się w tym spotkaniu. Strzelanie rozpoczął 8 minut po przerwie Capone, który wykończył świetne dośrodkowanie Frattesiego z rzutu rożnego. Portugalczycy wyrównali również po stałym fragmencie gry. Była 69. minuta. Przed polem karnym faulowany był Thierry Coreia. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i dośrodkował na głowę Miguela Luisa. Remis trwał zaledwie jednak 9 minut, bowiem po raz kolejny na prowadzenie wyszli piłkarze z Półwyspu Apenińskiego. Tym razem na listę strzelców wpisał się Scamacca, który wykorzystał zagranie Bellanovy. W 84. minucie Włosi zdobyli trzecią bramkę. Podanie Scamaccy zamienił na gola Frattesi. Portugalczykom nie starczyło już czasu na odrobienie strat, ale zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki Włochów trafił Quina.

Finlandia - Norwegia 2:3 (1:1)

29' Vertainen (k.), 53' Ylatupa - 11' Hauge, 90' Botheim , 90+2' Borchgrevink

Również drugie spotkanie grupy A skończyło się wynikiem 2:3. Jako pierwsi do siatki trafili Norwegowie. Marković uderzył na bramkę, ale Leislahti obronił ten strzał. Piłka wpadła jednak pod nogi Hauge, który nie miał problemu z dobitką. Wyrównanie przyszło w 29. minucie. Chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Vertainen. Sam poszkodowany podszedł do ,,11" i skutecznie ją wykorzystał, myląc bramkarza. Do przerwy więcej goli już nie padło, a 8 minut po wznowieniu gry, ku uciesze miejscowych, to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Mohameda swojego gola zdobył Ylätupa. Gdy kibice Finlandii szykowali się powoli do świętowania trzech punktów, Norwegowie w dwie minuty zmienili kompletnie obraz tego spotkania, uciszając trybuny. W 90. minucie dośrodkowanie Borchgrevinka wykończył Botheim. Asystent przy drugim trafieniu, zadał ostateczny cios kilka chwil później. Borchgrevink wykorzystał zamieszanie w polu karnym Finów i pokonał Leislahtiego.