ME: coraz mniej polskich par w turnieju

• Data publikacji: 19.07.2018, 20:19

W rozgrywanych w Holandii Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej odpadają kolejne polskie pary. W grze zostały już tylko trzy męskie zespoły.

W czwartek we wszystkich czterech miastach gospodarzach kibice mogli oglądać biało-czerwonych w akcji. Wszystkie męskie polskie pary tego dnia grały ostatnie mecze grupowe. Niestety, nie poszło naszym reprezentantom zbyt dobrze. Mogliśmy cieszyć się z zaledwie trzech ugranych setów, w tym dwóch przez Bartosza ŁosiakaPiotra Kantora. Tylko ta para pokonała rywali. Dodatkowo Mariusz PrudelJakub Szałankiewicz urwali seta Dopplerowi i Horstowi.

Grzegorz FijałekMichał Bryl oraz Maciej RudolKacper Kujawiak nie byli w stanie zwyciężyć chociaż w jednej partii, choć ten drugi zespół był bardzo blisko, przegrywając z Holendrami 28:30. Niestety, porażka Maćka i Kacpra oznaczała dla nich koniec turnieju. Pozostałe trzy drużyny są w grze. Łosiak i Kantor jutro będą odpoczywać i wrócą do gry w sobotę, ponieważ wygrali grupę i zaczną od 1/8.

W Utrechcie o awans do najlepszej szesnastki walczyły Jagoda GruszczyńskaAleksandra Gromadowska. Polki po wczorajszej wygranej w trzech setach z Rosjankami awansowały do fazy pucharowej. W pierwszej rundzie musiały się zmierzyć jednak z Ukrainkami - Davidovą i Shchypkovą. Rywalki okazały się lepsze w tym pojedynku i to one grają dalej, a biało-czerwone kończą swój udział. Dodajmy, że wcześniej z powodu kontuzji z gry wycofały się Kinga KołosińskaKatarzyna Kociołek.

Wyniki polskich par:

Doppler/Horst (Austria) - Prudel/Szałankiewicz (Polska) 2:1 (27:25, 15:21, 15:8)
Łosiak/Kantor (Polska) - Caminati/Rossi (Włochy) 2:0 (21:19, 21:19)
Smedins/Samoilovs (Łotwa) - Fijałek/Bryl (Polska) 2:0 (21:16, 21:18)
Brouwer/Meeuwsen (Holandia) - Rudol/Kujawiak (Polska) 2:0 (21:14, 30:28)
Davidova/Shchypkova (Ukraina) - Gruszczyńska/Gromadowska (Polska) 2:0 (21:16, 27:25)