Porażka Fręch w pierwszej rundzie

• Data publikacji: 08.05.2018, 18:03

Magdalena Fręch przegrała w pierwszej rundzie turnieju ITF we francuskim Cagnes-Sur-Mer. Polka musiała uznać wyższość Rosjanki Evgeniyi Rodinie, która wygrała 6:2 6:3.

W pierwszym secie na korcie zdecydowanie dominowała Rodina. Rosjanka wygrała pierwsze pięć gemów, potem nastąpił chwilowy zryw Polki. Fręch najpierw przełamała rywalkę, a następnie wygrała swoje podanie zmniejszając straty na 2:5. Jednak kolejnego gema przy własnym serwisie wygrała Rodina, dzięki czemu zwyciężyła w pierwszym secie 6:2.

Drugi set nie zaczął się dobrze dla 20-letniej Polki, bowiem już w pierwszym gemie straciła swoje podanie. Rodina utrzymywała przewagę przełamania i prowadziła już 3-1. Fręch szybko odrobiła straty i doprowadziła do remisu 3:3. Niestety, kolejne gemy - choć były wyrównane - trafiały na konto Rosjanki, która wygrała drugiego seta 6:3.

Magdalena Fręch (POL) - Evgeniya Rodina (RUS) 2:6, 3:6