ME u20: kolejne zwycięstwo Polaków

• Data publikacji: 18.07.2018, 20:12

W dzisiejszym spotkaniu mistrzostw Europy u20 Polacy pokonali Turków 3:1. Tym samym pozostali w walce o awans do półfinału.

W tym meczu to nasza reprezentacja była faworytem. Turcja to najsłabszy przeciwnik, który w trakcie tego turnieju nie ugrał nawet jednego punktu.

Pierwszy set to potwierdził. Polska pokazała na co ją stać. Górowała we wszystkich elementach. Szczególnie ważna była trudna zagrywka, dzięki której zawodnicy z łatwością odgadywali zamiary tureckiego rozgrywającego. Wygraliśmy tę partię 25:12.

Druga odsłona tego spotkania wyglądał już zdecydowanie inaczej. Turcy otrząsnęli się z niemocy i pokazali swoje atuty. Spisywali się już znacznie lepiej zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Jednak Polacy się nie poddali i zwyciężyli 25:23.

W trzecim secie nasz przeciwnik poczuł, że nie ma nic do stracenia. Walka toczyła się punkt za punkt do samego końca (20:20, 24:24). Tam, zadecydowała odbrobina szczęścia, która tym razem sprzyjała Turkom i to oni mogli cieszyć się z wygrania pierwszej partii w tym turnieju (26:24).

Czwarta odsłona wyglądała podobnie do poprzedniej. Polacy podrażnieni straconym setem chcieli zakończyć to spotkanie. Choć nie było łatwo (19:19, 22:22), to ostatecznie nasza reprezentacja wygrała seta 25:22 i całe spotkanie.

Jutro Polacy zagrają z Włochami. Ten mecz zadecyduje o tym, czy Polacy zagrają o medale, czy zajmą miejsce 5-8.

Polska - Turcja 3:1 (25:12, 25:23, 24:26, 25:22)

Składy

Polska: Wiktor Nowak, Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Bartosz Firszt, Kamil Szymura (L)

Turcja: Ahmet Samet Baltaci, Ali Deniz Yilmaz, Adis Lagumdzija, Bedirhan Bulbul, Onur Soydan, Batuhan Avci, Ahmet Can Boyukgoz (L) - Kaan Grubuz, Muhammet Delibas, Efe Bayram