Tenis stołowy - Korea Open: Jakub Dyjas w 1/8 finału debla

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 18.07.2018, 18:22

Po niespełna miesięcznej przerwie do rywalizacji wrócili najlepsi tenisiści stołowi świata. W Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum Shinhan Korea Open mamy jednego reprezentanta - byłego medalistę mistrzostw Europy Jakuba Dyjasa.

Jakub Dyjas zmagania rozpoczął od eliminacji gry pojedynczej. Utalentowany Polak przebrnął tę fazę turnieju po zwycięstwach nad reprezentantem Indii Siddheshem Pandim 4:1 oraz Francuzem Quentinem Robinotem 4:0. Niestety, w kolejnej rundzie przegrał z Chińczykiem Liang Jingkunem 1:4. Były medalista mistrzostw Europy dobrze rozpoczął spotkanie od wygranego seta, ale później było już tylko gorzej. W trzech kolejnych partiach zdobył odpowiednio 4,5 oraz 5 punktów. Przebudził się co prawda w piątej odsłonie, był nawet bliski przedłużenia nadziei na awans do kolejnej rundy, ale po grze na przewagi okazał się gorszy od Azjaty.

Jakub Dyjas - Liang Jingkun 1:4 (11:9, 4:11, 5:11, 5:11, 12:14)

Nasz reprezentant pozostaje w grze w deblu. W parze z Alvaro Roblesem zagrają jutro w 1/8 finału tej konkurencji. Polsko-hiszpański duet pierwszą rundę przebrnął bez gry, bowiem rywale z powodu kontuzji musieli oddać walkowera. W walce o ćwierćfinał zagrają z Japończykami Koki Niwą i Jinem Uedą.