ME U20: Polska wygrywa grupę D!

• Data publikacji: 18.07.2018, 16:35

Polska wygrała z Kosowem 71:53 i jest to już czwarte zwycięstwo Biało-Czerwonych. Dzięki serii wygranych, Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie D i 20 lipca zagrają w ćwierćfinale z drugą drużyną grupy C.

Polacy nie zawiedli swoich kibiców. Do meczu przystąpili jako zdecydowany faworyt i lider grupy. Kosowo zaś przegrało z każdym rywalem, dlatego inny rezultat niż wygrana zawodników znad Wisły byłby sporą niespodzianką. Początek spotkania mógł jednak sugerować co innego. Obie drużyny były fatalne w ataku, a przez prawie 5 minut kibice mogli obejrzeć tylko jeden cel rzut i to w wykonaniu zawodnika z Kosowa! Polacy nie mogli przez 7 minut wejść mecz, a pod koniec pierwszej kwarty przegrywali nawet 4:10. Za sprawą dwóch celnych rzutów Adriana Boguckiego, Polska zdołała jeszcze wrócić do meczu i wygrać pierwszą ćwiartkę wynikiem 15:12.

Druga kwarta to mozolne i konsekwentne budowanie przewagi nad drużyną z Kosowa. Nie pomagała w tym słaba dyspozycja Łukasza Kolendy, który dotychczas był naszym najlepszym zawodnikiem na turnieju. W meczu z Kosowem przez pierwszą połowę nie trafił jednak ani razu z gry, zdobywając swoje jedyne punkty z rzutów osobistych. Na szczęście pozostali członkowie drużyny przejęli rolę punktujących i dzięki temu Polska na półmetku prowadziła z Kosowem 33:21.

Trzecia kwarta również przebiegła po myśli Polaków. Kosowianie nie radzili sobie z rzutami za dwa i trzy punkty, co pozwoliło Polsce odskoczyć na kolejne trzy oczka. Przypomniał o sobie Kolenda, który zdobył w trzeciej kwarcie 8 punktów i to głównie za jego sprawą wygraliśmy również i trzecią część spotkania.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu Jakuba Musiała. Szansę na grę otrzymali także gracze, którzy zebrali trochę mniej minut od reszty drużyny, a podstawowa piątka mogła już zbierać siły na ćwierćfinały. Obie drużyny nie forsowały tempa, bo zarówno jedni jak i drudzy znali już swoje miejsce w grupie. Kosowo trafi teraz do grupy F, gdzie rozegra mecz o 19 miejsce na Mistrzostwach Europy dywizji B do lat 20, Polacy za to awansowali z pierwszego miejsca i już 20 lipca zagrają w ćwierćfinale z Czechami lub Holandią.

Polska - Kosowo 71:53 (15:12; 18:9; 20:17; 18:15)