ME w piłce wodnej: pierwszy remis, czwórka już w ćwierćfinale

• Data publikacji: 17.07.2018, 23:12

Trzecia kolejka turnieju kobiet na waterpolowych Mistrzostwach Europy przyniosła pierwszy remis w turnieju, cztery drużyny zapewniły sobie awans do czołowej ósemki.

Grupa A

W trzeciej kolejce byliśmy świadkami remisu i dwóch bardzo jednostronnych widowisk. Wynikiem nierozstrzygniętym zakończyło się starcie Włoszek i Holenderek. Mecz lepiej zaczęły te drugie, prowadząc 1:0, 2:1 oraz 4:2. Od tego momentu jednak cztery bramki z rzędu (w trzech różnych kwartach) rzuciły Holenderki i wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W ostatnich czterech minutach gry Włoszki zdołały jednak trafić dwa razy do siatki i uratowały punkt. Dla Holenderek remis oznaczał awans do ćwierćfinału. Także w czołowej ósemce po dzisiejszym meczu znalazły się Greczynki, które rozgromiły Chorwatki. Trzy mecze i trzy wygrane, taki mają bilans piłkarki z Hellady. Bliskie awansu są Francuzki, które dziś nie bez problemu wygrały z dziewczynami z Izraela. Trójkolorowe czekają jeszcze dwa mecze z wyżej notowanymi rywalkami, ale sześć punktó powinno zapewnić awans do ósemki.

Grupa B

Dziś byliśmy świadkami trzech jednostronnych widowisk. Rosjanki rozgromiły Niemki, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału - komplet punktów w pierwszych trzech meczach nie jest zaskoczeniem, ale forma Sbornej jest imponująca. Węgierki pewnie rozprawiły się z jedną ze słabszych drużyn turnieju, Serbkami. Z dorobkiem sześciu punktów też są bardzo blisko wyjścia z grupy, odebrać im to może mało prawdopodobny splot niekorzystnych zdarzeń. Na koniec dnia gospodynie potwierdziły aspiracje do medalu. Turczynki nie miały nic do powiedzenia w tym meczu, pierwszą bramkę rzuciły w końcówce trzeciej tercji, a Hiszpanki z kompletem punktów są już pewne gry o najwyższe cele.

Rosja - Niemcy 27:5

Węgry - Serbia 23:6

Hiszpania - Turcja 32:2