ME U19: zwycięstwa Portugalii i Włoch na początek

• Data publikacji: 16.07.2018, 23:14

W Finlandii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 19 mężczyzn. W spotkaniach grupy A Norwegia uległa Portugalii 1:3, a gospodarze nie dali Rady Włochom, przegrywając 0:1.

Norwegia - Portugalia 1:3 (0:2)

82' Marković - 24' , 90+3' Trincea

Jak w każdej kategorii wiekowej Portugalczycy są uważani za faworytów do końcowego zwycięstwa w turnieju. Tym razem jest nie inaczej. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego już w pierwszej połowie udowodnili, że nie są to bezzasadne opinie, bo dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. W 24. minucie po podaniu Florentino trafił Trincao. Strzelec pierwszej bramki tuż przed przerwą zamienił się w asystenta i popisał się kluczowym zagraniem przy trafieniu Luisa. Norwedzy długo nie mogli zagrozić poważniej golkiperowi Portugalczyków, ale dopięli swego w 82. minucie. Wtedy celnym strzałem popisał się Marković. To było jedyne na co stać tego dnia było Wikingów. Ostatni akord tego spotkania należał bowiem do Portugalii. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry swojego drugiego gola zdobył Trincao.

Finlandia - Włochy 0:1 (0:1)

43' Zaniolo

To Włosi byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, ale gospodarze nie zamierzali oddać łatwo trzech punktów. Finowie utrzymywali się dłużej przy piłce, często strzelali, ale to piłkarze z Półwyspu Apenińskiego zdobyli jedyną bramkę tego pojedynku. W 43. minucie podanie Scamaccy zamienił na gola Zaniolo.