Simona Halep "demoluje" rywalkę

• Data publikacji: 08.05.2018, 15:35

Simona Halep w ekspresowym tempie zameldowała się w III rundzie turnieju w Madrycie, gdzie pula nagród wynosi blisko 7 mln $. Rumunka pokonała w dwóch setach belgijkę Elise Mertens.

W pierwszym secie liderka rankingu WTA po prostu nie dała szans młodej Belgijce, która wygrała zaledwie 10 piłek i przegrała pierwszą partię 6:0. W grze Simony Halep widać pewność siebie, widać, że Rumunka ma zamiar wygrać Madrycką imprezę po raz 3 z rzędu.

Drugi set również rozpoczął się od szybkiego przełamania przez Halep i prowadzenia 3:1. Rumunka po przełamaniu kontrolowała przebieg seta już do końca, nie dając rywalce żadnych nadziei na powrót do tego spotkania. Chociaż warto zaznaczyć, że Simonie mecz udało się zakończyć dopiero za 5 piłką meczową. Set zakończył się wynikiem 6:3, a całe spotkanie wynikiem 6:0 6:3 dla Simony Halep.

W walce o ćwierćfinał obrończyni tytułu zmierzy się z Kristiną Pliskovą, bądź Sarą Sorribes Tormo.