Logan i Roberts najlepsi w Edmonton

• Data publikacji: 16.07.2018, 13:05

W kanadyjskim Edmonton odbyła się trzecia runda Pucharu Świata w kolarstwie BMX Freestyle. Triumfowali mistrzowie świata Australijczyk Logan Martin i Amerykanka Hannah Roberts.

Logan Martin świetnie zaprezentował się w drugim przejeździe. Australijczyk uzyskał zdecydowanie najlepszy wynik - 95 punktów. Drugie miejsce zajął Chorwat Marin Rantes, który uzyskał wynik 91,60. Rantes minimalnie pokonał Dennisa Enearsona. Amerykanin zajął trzecie miejsce i wyprzedził trzech swoich kolegów z reprezentacji.

1. Logan Martin (Australia) 95,00
2. Marin Rantes (Chorwacja) 91,60
3. Dennis Enearson (Stany Zjednoczone) 91,40
4. Daniel Sandoval (Stany Zjednoczone) 90,80
5. Justin Dowell (Stany Zjednoczone) 90,10
6. Nick Bruce (Stany Zjednoczone) 89,40

W zawodach kobiet ponownie nie było mocnych na Hannah Roberts. 16-letnia Amerykanka triumfowała z wynikiem 89,20 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się Niemka Lara Lessman z rezultatem 86,40. Podium uzupełniła Charlotte Worthington z Wielkiej Brytanii, która otrzymała notę 83,30.