Hokej na trawie: udane rozpoczęcie juniorek, juniorzy rozgromieni

• Data publikacji: 15.07.2018, 21:57

Zwycięstwem nad reprezentacją Włoch kadra laskarska juniorek rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy II dywizji w Rakovniku. Ich rówieśnicy z męskiej reprezentacji natomiast porażką zainaugurowali zmagania juniorskiej elity Starego Kontynentu.

Mecz Polek z Azzurre był pierwszym w grupie B turnieju w Czechach. Już w siódmej minucie prowadzenie Biało-Czewonym dała Karolina Diurczak. Ta sama zawodniczka podwyższyła wynik pod koniec drugiej kwarty. Kontaktowe, ale, jak się później okazało, jedyne trafienie dla Włoszek zanotowała w 34. minucie gry Sara Puglisi, wykorzystując krótki róg. W drugim meczu tej grupy gospodynie pokonały Austriaczki 3:1. Wyższe zwycięstwa padały w grupie A - Szkotki wygrały z Walijkami 4:0, a Rosjanki rozgromiły 10:1 Litwinki.

4. Austria 0 pkt.

W Santander rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów najwyższej dywizji. Polacy na rozpoczęcie turnieju sromotnie przegrali z Anglikami 0:7. Po dwie bramki dla Wyspiarzy zdobyli Morgan Males i Stuart Rushmere, a po jednej dołożyli Stuart Kentwell, Josh Gravestock i Thomas Russel. W drugim meczu "polskiej" grupy B reprezentacja Niemiec wygrała z Hiszpanią 3:1. W grupie A Holendrzy wygrali 6:0 z Anglikami, a Belgowie 6:2 z Francuzami.