Dwa medale drużyn pingpongowych na EUSA Games!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 15.07.2018, 19:30

Rzeszowski Uniwersytet Technologiczny wśród mężczyzn oraz Uniwersytet Warszawski wśród kobiet zdobyły dwa srebrne medale dla Polski podczas drugiego dnia Studenckich Igrzysk Europejskich.

Tenis stołowy - mężczyźni

Świetne spotkania ponownie rozegrali nasi tenisiści stołowi. Zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wczoraj przegrali co prawda w swojej grupie pierwszy mecz z tureckim Nisantasi University 1:3, by potem wygrać z reprezentantami uczelni w Porto i Nottingham bez straty punktu.

Dziś przyszło kolejne zwycięstwo i to już ćwierćfinałowe. Rywalami w tym spotkaniu byli przedstawiciele Marmara University. Piotr Cyrnek, Mateusz Gołębiowski i Łukasz Nadolski wygrali pewnie swoje spotkania – dwaj pierwsi bez straty seta, a Nadolski 3:1 i zameldowali się w półfinale.

Tam nasi studenci musieli stanąć do spotkania Vytautas Magnus University. Litwini ani na chwilę w półfinałowym spotkaniu nie zagrozili zawodnikom z Rzeszowa. Mecz od zwycięstwa 3:0 rozpoczął Piotr Cyrnek, potem Mateusz Gołębiowski wygrał w tym samym stosunku, a mimo przegranego jednego seta dzieło zwycięstwa dokończył Łukasz Nadolski, co dało Polakom awans do półfinału i medal imprezy!

Decydujący pojedynek rozstrzygnął się w czterech setach. Zaczął Łukasz Nadolski minimalnie przegrywając (2:3) z Ibrahimem Gunduzem. Na 2:0 podwyższył Abdullah Yigenler w meczu z Mateuszem Gołębiowskim (0:3). Nadzieję naszym dał Piotr Cyrnek wygrywając 3:2 z Ziverem Gunduzem, ale mecz zakończył się po porażce (2:3) Gołębiowskiego z Gunduzem.

Tenis stołowy - kobiety

Podobnym wyczynem popisały się dziewczyny z Uniwersytetu Warszawskiego. Wczoraj wygrały one 3:0 z Uniwersytetem w Karlsruhe, a uległy Kazan Innovative University. Dziś w ćwierćfinale Bingran Ren, Katarzyna Ślifirczyk i Katarzyna Nowocin pokonały reprezentantki Uniwersytetu z Lorraine. Dwie pierwsze swoje mecze wygrały 3:2, a Nowocin zamknęła spotkanie bez straty seta.

Drugi nasz zespół – Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie – pokonał po zaciętym ćwierćfinałowym spotkaniu Uniwersytet Techniczny z Monachium 3:1. Roksana Załomska i Klaudia Kusińska zwyciężyły swoje mecze po 3:0, a tylko Kinga Falarz uległa Magdalenie Brechtold 1:3. W czwartym spotkaniu punkt na konto ponownie zapisała Kusińska i Polki mogły się cieszyć z awansu do półfinału.

I tak samo jak koledzy, oba nasze zespoły mogły mierzyć się w swoich półfinałowych spotkaniach z zagranicznymi rywalkami. Stołeczne zagrały z Uniwersity of Paris, a Częstochowianki stanęły w szranki z Kazan Innovative University. Zdecydowanie lepiej poszło stołecznym, które wygrały z rywalkami bez straty seta, w niezmienionym w stosunku do poprzednich spotkań składzie – Bingran Ren, Katarzyna Ślifirczyk i Katarzyna Nowocin. Drugi medal dla Polski w tenisie stołowym stał się faktem! Tyle szczęścia nie miał drugi zespół. Uniwersytet im. Jana Długosza łatwo uległ 0:3 Kazan Innovation University.

W finale wygrał najlepszy zespół turnieju. Dziewczyny z Warszawy bardzo starały się o korzystny wynik. Znakomicie zaczęła Katarzyna Ślifirczyk wygrywając 3:0, potem Bingran Ren uległa Annie Blazhko (1:3), by na prowadzenie tenisistki z Warszawy z powrotem wyprowadziła Katarzyna Nowocin. Niestety, dwa ostatnie spotkania Ślifirczyk i Ren przegrały po 0:3 i zajęły w turnieju drugą lokatę.

Siatkówka

Dziś swoje mecze rozgrywali też – w ramach turnieju siatkówki halowej – zawodnicy Uniwersytetu we Wrocławiu. W starciu z University of Nis nie mieli oni wiele do powiedzenia, ulegając rywalom w trzech setach – 11:25, 18:25, 19:25.

Bez Polaków trwały też dziś zawody w badmintonie, piłce ręcznej i tenisie.