Tenis stołowy - MEJiK: udany dzień biało-czerwonych

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 15.07.2018, 20:56

W rumuńskim Cluj rozpoczęły się dzisiaj mistrzostwa Europy juniorów i kadetów. Pierwszego dnia turnieju z bardzo dobrej strony pokazały się polskie drużyny, które wygrały sześć z siedmiu pojedynków.

Turniej dobrze otworzyli polscy juniorzy. Artur Grela, Samuel Kulczycki i Przemysław Walaszek pewnie pokonali Turków 3:0. Największe problemy z przeciwnikiem miał ten pierwszy, który w pojedynku z Tugayem Yilmazem powrócił od stanu 0:2.

W drugim meczu dnia rywalizujący w dywizji A biało-czerwoni nie sprostali reprezentacji gospodarzy, w szeregach której zaprezentował się jeden z najlepszych młodzieżowców w Europie - Cristian Pletea. To właśnie lider Rumunów wygrał dwa pojedynki i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Szkoda porażki Artura Greli, który prowadził z Pleteą 2:0 w setach.

Polska - Turcja 3:0

Samuel Kulczycki - Selim Tok 3:0 (11:3, 11:6, 11:5)

Artur Grela - Tugay Yilmaz 3:2 (8:11, 8:11, 11:8, 11:5, 13:11)

Przemysław Walaszek - Emre Umut Bassan 3:1 (6:11, 11:9, 11:9, 11:6)

Polska - Rumunia 1:3

Samuel Kulczycki - Rares Sipos 0:3
Artur Grela - Cristian Pletea 2:3
Jan Zandecki - Florin Oprea 3:2
Samuel Kulczycki - Cristian Pletea 0:3

Dwa zwycięstwa dzisiejszego dnia odniosły za to juniorki. Na początek pokonały Belgijki 3:0, a następnie po ciekawym meczu Białorusinki 3:1. Największy wkład w podwójny sukces miały siostry Węgrzyn. Zawodniczki startujące w tym roku z powodzeniem na arenie międzynarodowej nie poniosły dziś porażki.

Polska - Belgia 3:0
Anna Węgrzyn - Maelys Dahy 3:0 (11:7, 11:5, 11:1)
Katarzyna Węgrzyn - Natacha Koszulap 3:0 (11:3, 12:10, 11:3)
Julia Szymczak - Jana Bernard 3:1 (9:11, 11:5, 11:6, 12:10)

Polska - Białoruś 3:1

Katarzyna Węgrzyn - Nadezhda Bogdanova 3:1 (5:11, 11:5, 17:15, 15:13)

Anna Węgrzyn - Marharyta Baltushite 3:0 (11:5, 11:8, 11:6)

Aleksandra Michalak - Darya Kisel 2:3 (11:7, 9:11, 15:13, 8:11, 4:11)

Anna Węgrzyn - Nadezhda Bogdanova 3:0 (11:6, 11:9, 11:9)

W ślady juniorek poszli kadeci. Duet Macieja Kubika z Szymonem Kolasą był dziś nie do pokonania. W meczu z Grekami nie oddali nawet pojedynczego seta, zaś z Chorwatami każdy pojedynczy set kończył się zwycięstwem biało-czerwonych takim samym rezultatem 3:1.

Polska - Grecja 3:0

Maciej Kubik - Panagiotis Adrianos 3:0 (11:8, 11:8, 11:6)

Szymon Kolasa - Iakovos Aivatidis 3:0 (11:9, 11:2, 11:4)

Maciej Kubik/Szymon Kolasa - Iakovos Aivatidis/Alexandros Madesis 3:0 (11:5, 12:10, 11:3)

Polska - Chorwacja 3:0

Maciej Kubik - Ivor Ban 3:1 (11:9, 10:12, 11:8, 11:9)

Szymon Kolasa - Lovro Zovko 3:1 (11:9, 6:11, 11:8 11:5)

Maciej Kubik/Szymon Kolasa - Ivor Ban/Filip Borovnjak 3:1 (11:8, 8:11, 11:7, 11:5)

Przekonywujące zwycięstwo odniosły także kadetki. Występujące jako jedyne z biało-czerwonych ekip w dywizji II młode Polki ograły reprezentantki Malty 3:0. Wynik otworzyła Ilona Sztwiertnia, która ograła rywalkę 3:1 (był to jedyny stracony set przez drużynę), a następne punkty dołożyła Anna Brzyska oraz debel.

Polska - Malta 3:0

Ilona Sztwiertnia - Anthea Cutajar 3:1 (9:11, 11:7, 11:2, 14:12)

Anna Brzyska - May Zahra 3:0 (11:3, 11:6, 11:2)

Ilona Sztwiertnia/Elżbieta Kwiatkowska - Anthea Cutajar/Rachel Lara Mifsud 3:0 (11:1, 11,4, 11:6)