Eurobasket u20: druga wygrana Polaków

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 14.07.2018, 22:19

Polscy koszykarze do lat 20 wygrali swoje drugie spotkanie na ME dywizji B. Polacy tym razem pokonali Finów 81:66.

Po wczorajszej 1-punktowej wygranej z Gruzją, dziś Polacy wygrali łatwiej, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane i obfitowało w wiele ofensywnych akcji i stało pod znakiem gry "na tak". Jednak najważniejsze, że to nasza drużyna częściej była na prowadzeniu i ostatecznie, schodząc na przerwę do szatni, prowadziła 43:40.

W drugiej połowie było już trochę łatwiej, a to za sprawą znacznej poprawy gry w defensywie. Biało-czerwoni wyraźnie mocniej skupili się na obronie, a to pozwoliło na sukcesywne powiększanie swojej przewagi. W trzeciej odsłonie meczu Polacy dołożyli kolejne pięć oczek, a ostatnią wygrali nawet siedmioma punktami, co dało końcowy wynik 81:66.

Nasz zespół po dwóch seriach gier ma na koncie dwa zwycięstwa i przewodzi tabeli grupy D. Przed Polakami jeszcze spotkania z teoretycznie najsłabszymi w grupie: Portugalią i Gruzją, więc wydaje się, że awans do fazy pucharowej jest praktycznie pewny.

Polska - Finlandia 81:66 (17:15, 26:25, 19:14, 19:12)