Wimbledon: Iga Świątek mistrzynią!

• Data publikacji: 14.07.2018, 15:26

Iga Świątek - nadzieja polskiego tenisa - wygrała w bardzo przekonującym stylu juniorski Wimbledon. Polka w całym turnieju straciła zaledwie jednego seta. W dzisiejszym finale Idze przyszło zmierzyć się ze Szwajcarką Leonie Kung.

Set otwarcia zaczął się po myśli Polki, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Iga grała bardzo agresywnie, przy czym popełniała mało niewymuszonych błędów. Druga część seta była już wyrównana i każda z tenisistek wygrywała swoje podanie. Gdy się wydawało, że Polka przy swoim serwisie zakończy seta, niespodziewanie Szwajcarka przełamała i powróciła do walki. Sytuacja ta bardzo zmobilizowała Świątek, która wygrała po raz drugi gema przy serwisie rywalki i ostatecznie zamknęła pierwszą partię 6:4.

Nasza reprezentantka w drugim secie również dość szybko przełamała Leonie Kung, bo już w czwartym gemie. Polka bardzo dobrze serwowała, nie dawała za wielu szans Szwajcarce na przełamanie. Iga konsekwentnie stosowała taktykę nakreśloną przez sztab trenerskie, co zaowocowało prowadzeniem 5:2. Polkę od wymarzonego zwycięstwa w Wielkim Szlemie dzielił zaledwie jeden gem. W ósmym gemie Szwajcarka starała się utrzymać serwis, a także szanse na wygranie spotkania. Przy wyniku 30:30 Kung nie wytrzymała presji i popełniła łatwy błąd. Iga Świątek bardzo ostrym returnem wykorzystała pierwszą piłkę mistrzowską i zakończyła spotkanie wynikiem 6:4 6:2!

Iga Świątek, wygrywając juniorski Wimbledon, automatycznie dostaje "dziką" kartę do przyszłorocznego seniorskiego Wimbledonu.