Gariewa kolarską mistrzynią Europy juniorek, Jaskulska 11.

• Data publikacji: 14.07.2018, 14:43

Rosjanka Aigul Gariewa zdominowała rywalizację w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach Europy juniorek w Żlinie. Na podium stanęły również Włoszka Vittoria Guazzini i Niemka Hannah Ludwig. Najlepsza z Polek, Marta Jaskulska była 11.

Wyścig ze startu wspólnego składał się z 7 rund. Okrążenie liczyło ponad 10 kilometrów, co dało trasę o długości 75,6 kilometra. Jako pierwsze zaatakowały wicemistrzyni Europy w czasówce Niemka Hannah Ludwig i czwarta dwa dni temu Francuzka Marie Le Net. Podczas trzeciego okrążenia Le Net odpadła z czołówki, a do Ludwig dojechała Rosjanka Aigul Gariewa.

Reprezentantka Rosji samotnie zaatakowała już na kolejnej rundzie. Gariewa szybko uzyskała dużą przewagę. Ludwig została dogoniona przez grupę pościgową, która nie miała szans powalczyć z Rosjanką. Gariewa wygrała z przewagą 6 minut nad grupą pościgową. Rywalizację o srebrny medal wygrała mistrzyni Europy na czas Vittoria Guazzini. Włoszka na finiszu wyprzedziła Ludwig.

Marta Jaskulska przyjechała na metą półtorej minuty za grupą. Brązowa medalistka w jeździe na czas zajęła 11. miejsce. Wiktoria Kierat uplasowała się na 49. pozycji ze stratą 23 minut, a Paulina Pastuszek i Julia Kowalska nie dojechały do mety.