Niesamowity półfinał, Anderson w finale!

• Data publikacji: 13.07.2018, 21:09

Kevin Anderson i John Isner stanęli dziś naprzeciwko siebie w walce o finał Wimbledonu. Dla obu tenisistów finał trawiastego Wielkiego Szlema byłby wielkim osiągnięciem. Półfinałowe spotkanie nie było łatwe ani dla reprezentanta RPA, ani dla Amerykanina. Walka na noże zakończyła się zwycięstwem Andersona (3:2).

Panowie rozpoczęli pojedynek na bardzo wyrównanym poziomie. Żaden z nich nie odpuszczał swojego serwisu, co wiązało się z brakiem przełamań w podstawowej części seta. Szanse na zdobycie breaka w trzecim gemie miał Isner, ale żadnej z trzech okazji nie zdołał wykorzystać. Anderson także miał jedną próbę przełamania przeciwnika, nie wcielając jej jednak w życie. Ta partia rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku, w którym po walce na przewagi lepszy okazał się zawodnik z Republiki Południowej Afryki.

Druga odsłona półfinału wyglądała podobnie. Tutaj również zabrakło wygranych break pointów, ale tym razem szans na to nie było wiele. Zaledwie jedną na swoim koncie miał reprezentant RPA. Tym razem także doszło do dogrywki. Isner już od początku napierał na rywala, zdobywając dwa małe przełamania przy dwóch pierwszych serwisach Andersona. Ten z kolei, choć próbował nadrobić straty, nie zdołał tego zrobić. Stan w setach wyrównał się na 1:1.

Trzecia odsłona spotkania odmieniła nieco równą walkę tenisistów. W ósmym gemie swoje podanie oddał Isner, jednak już w kolejnym zdobył rebreaka. Znów więc rywalizacja była wyrównana (5:5). Taki tok spotkania sprawił, że trzeci raz singliści zagrali w tie-breaku. Tu znów zwycięski był amerykański wojownik.

Czwarty set nie był ostatnim. Walka nie dobiegła końca, ponieważ zawodnik z RPA przełamał na 5:4 swojego przeciwnika. Choć miał problem z wygraniem własnego serwisu w dziesiątym gemie, ostatecznie udało mu się to po grze na przewagi.

Piąty set można zapisać pod hasłem walki na noże. Blisko trzy godziny trwała ostatnia partia, którą ostatecznie wygrał reprezentant Republiki Południowej Afryki. Panowie zagrali 50 gemów, także w tej odsłonie spotkania doszło do wymiany meczu.

John Isner (USA) - Kevin Anderson (RPA) 6:7(6) 7:6(5) 7:6(9) 4:6 24:26