Wimbledon: Świątek w finale!

• Data publikacji: 13.07.2018, 16:22

Iga Świątek awansowała do finału Wimbledonu juniorek! Polka w półfinale pokonała Chinkę Xin Yu Wang 7-5 7-6 (1) i po raz pierwszy w karierze zawalczy o tytuł wielkoszlemowy gry pojedynczej!

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Igi. Chinka na początku przełamała Polkę, a następnie wygrała własne podanie i prowadziła 2-0. Wang utrzymywała przez kilka gemów przewagę przełamania, ale w ósmym gemie meczu to Iga odebrała serwis Chince i wyrównała stan seta na 4-4, a następnie wygrała swój serwis i prowadziła 5-4. Chinka wygrała następnego gema, ale dwa kolejne padły łupem Polki, która wygrała pierwszego seta 7-5.

W trzecim gemie drugiego seta ponownie jako pierwsza przełamała Chinka na 2-1. Iga w kolejnych gemach prezentowała znakomity poziom co pozwoliło jej wyjść na prowadzenie 5-3. Chinka w tym momencie wygrała swoje podanie, a następnie kiedy Iga serwowała po wielkoszlemowy finał przełamała ją i wyrównała stan seta na 5-5. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, przez co byliśmy świadkami tie-breaka. Decydującą odsłonę drugiego seta lepiej rozpoczęła Polka, która wyszła na prowadzenie 3-0. W dalszej części tie-breaka Świątek powiększała swoją przewagę i ostatecznie wygrała do 1 oraz po raz pierwszy w karierze awansowała do finału Wielkiego Szlema w grze pojedynczej!

Iga Świątek (Polska) - Xin Yu Wang (Chiny) 7-5 7-6 (1)