AMŚ: remisowy bilans meczów Polaków na zakończenie

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 12.07.2018, 17:53

Choć ostateczne rozstrzygnięcia Akademickich Mistrzostw Świata poznamy dopiero jutro, Polacy już dziś są pewni swoich miejsc.

Jako pierwsi swoje mecze rozegrali Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski, stając do walki w ćwierćfinale o miejsca 9-16. Spotkanie z hiszpańską parą Huerta A./Huerta rozpoczęło się po myśli naszych reprezentantów, którzy pierwszego seta wygrali do 15, jednak w dwóch kolejnych zgubili dobry rytm i przegrali do 13 i do 11. Tym samym jasne stało się, że nie osiągną wyższej pozycji niż 13. miejsce. W drugim meczu, którego wynik ważył na dalszy rezultat, Polacy podejmowali czeską parę Gala/Pihera. Paszkowski i Łysikowski bez problemu poradzili sobie z naszymi sąsiadami, wygrywając bez straty seta. Przed spotkaniem o 13. miejsce czasu na regenerację było więcej niż poprzednio. W ostatnim meczu nasza męska para mierzyła się z siatkarzami z USA. Po pierwszej, nieznacznie przegranej partii, Polacy doprowadzili do wyrównania w setach, lecz nie zdołali przechylić na swoją korzyść szali całego spotkania. W ten sposób w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 14. miejscu, choć zapewne liczyli na więcej.

Para Marta Duda/Marta Łodej wcześniej skończyła swoje zmagania w Akademickich Mistrzostwach Świata. Chwilę przed 15 rozpoczął się ich mecz z Chinkami RUAN Ziwen i WANG Jiajun. Szczęśliwie dla siebie i swoich kibiców, Polki wygrały zarówno pierwszego, jak i trzeciego seta, dzięki czemu zapewniły sobie 25. miejsce. Osiągnęły tym samym najwyższe możliwe miejsce, na które miały szansę po przegraniu wszystkich meczów grupowych.

Łysikowski/Paszkowski (Polska) - Huerta A./Huerta (Hiszpania) 1-2 (21-15, 13-21, 11-15)

Łysikowski/Paszkowski (Polska)- Gala/Pihera (Czechy) 2-0 (21-13, 21-16)

Łysikowski/Paszkowski (Polska) - Cowell/Rosenmeier (USA) 1-2 (18-21, 21-12, 12-15)

RUAN Ziwen/WANG Jiajun (Chiny) - Duda/Łodej (Polska) 1-2 (12-21, 21-14, 7-15)