Wimbledon: Serena Williams w wielkim finale!

• Data publikacji: 12.07.2018, 17:09

Serena Williams pokonała w półfinale rozstawioną z numerem 13. Julię Goerges  6-2, 6-4 i w sobotę stanie przed szansą zdobycia ósmego trofeum na trawiastych kortach Wimbledonu. Jej przeciwniczką w wielkim finale będzie Niemka Angelika Kerber, która w dwóch setach uporała się z Jeleną Ostapenką.

Przed półfinałowym meczem wszystko przemawiało za zwycięstwem młodszej z sióstr Williams. Wystarczy tylko wspomnieć, że Amerykanka 23 razy triumfowała już w singlowych turniejach wielkiego szlema, z czego 7 razy w Wimbledonie, do tego wygrała 72 imprezy cyklu WTA. Natomiast jej przeciwniczka pierwszy raz w karierze awansowała do wielkoszlemowego półfinału, a na koncie ma 5 tytułów singlowych. Poza tym w bezpośrednich pojedynkach Williams również była lepsza w stosunku 3-0. Przewaga w statystykach miała odzwierciedlenie również na korcie. W premierowej odsłonie Amerykanka bezsprzecznie dominowała. W swoich gemach serwisowych nie dała Niemce żadnej szansy na break-pointa, sama natomiast dwukrotnie przełamała rywalkę, co pozwoliło jej na wygranie seta 6-2.

W drugiej partii Amerykanka kontynuowała świetną grę aż do stanu 5-3. Przy swoich podaniach oddała rywalce zaledwie jeden punkt. Do tego przy pierwszej nadarzającej się okazji przełamała rywalkę. Niespodziewana chwila rozluźnienia i dekoncentracji pojawiła się w 9. gemie, kiedy to Williams zaskakująco straciła własne podanie. Niestety Goerges nie potrafiła wykorzystać swojej szansy i zamiast szybko doprowadzić do remisu 5-5, przegrała swojego gema serwisowego „na sucho” i całą partię 4-6. Amerykanka w ten sposób awansowała do 10. (!) finału na trawiastych kortach Wimbledonu.

Serena Williams (USA) [25] - Julia Goerges (GER) [13] 6-2, 6-4