MŚ U19: panowie z kompletem zwycięstw, panie kończą na drugim miejscu

• Data publikacji: 12.07.2018, 13:03

Ostatni mecz zaważył, że Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł nie wygrały swojej grupy podczas Mistrzostw Świata do lat 19 rozgrywanych w chińskim Nanjing. Bezpośredni awans do 1/8 finału zanotowali natomiast Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk, którzy odnieśli dziś trzecie zwycięstwo.

O 3:30 polskiego czasu Gierczyńska  i Jundziłl w swoim drugim meczu grupy mierzyły się z Brazylijkami Thamelą Coradello Galil i Anne Karolayne Figueredo Gois. Reprezentantki Kraju Kawy zawsze uchodzą za faworytki do końcowego zwycięstwa, ale tym razem to nasze dziewczyny dały im lekcję siatkówki, wygrywając w dwóch setach do 14 i do 18.

Dobra forma z pierwszego spotkania nie przełożyła się niestety na ostatni pojedynek fazy grupowej, w którym Polki skonfrontowały się z Hiszpankami Sofią Gonzalez Racero i Ainą Munar Galmes. Pierwsza partia potoczyła się tak naprawdę bez historii - szybka przegrana biało - czerwonych do 12. W drugim secie Gierczyńska i Jundziłł bardziej powalczyły o zwycięstwo, jednak wystarczyło to do zdobycia jedynie 18 punktów.

Porażka oznaczała, że Polki zakończyły grupę B na drugim miejscu i zagrają w 1/16 finału.

W znacznie lepszych humorach zakończyli zmagania grupowe Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk. Nasi reprezentanci okazali się lepsi w dwóch partiach od Kazachów Nurdosa Aldasha i Abdulmajida Mokhammada i bez straty seta awansowali do 1/8 finału.

Gierczyńska/Jundziłł (POL) - Thamela/Anne Karolayne (BRA) 2:0 (21:14, 21:18)

Gierczyńska/Jundziłł (POL) - Gonzalez/Munar (ESP) 0:2 (12:21, 18:21)

Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk (POL) - Aldash/Mokhammad (KAZ) 2:0 (21:16, 21:14)