Marta Jaskulska brązową medalistką mistrzostw Europy

• Data publikacji: 12.07.2018, 11:50

Bardzo dobrze dla polskich kolarzy rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców. Marta Jaskulska wywalczyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Pierwszego dnia mistrzostw Europy w Czechach odbywa się rywalizacja w jeździe na czas kobiet. Zawody juniorek odbyły się w Brnie na dystansie 11,5 kilometra. Marta Jaskulska pokonała trasę w czasie 17 minut 11 sekund i 16 setnych. Czas polskiej zawodniczki był o ponad 10 sekund gorszy od wyniku Vittorii Guazzini. Włoszka uzyskała rezultat 17:00,47. Srebrny medal z wynikiem 17:08,64 wywalczyła Niemka Hannah Ludwig. Druga z reprezentantek Polski, Paulina Pastuszek zajęła 33. miejsce z czasem 19:21,94.

Rok temu na mistrzostwach Europy w Herning Marta Jaskulska zajęła w czasówce 7. miejsce. 18-letnia kolarka to aktualna dwukrotna mistrzyni Polski.

Pełne wyniki TUTAJ

Później rozegrano zawody do lat 23. Panie miały do pokonania 23 kilometry. Triumfowała Holenderka Aafke Soet przed Niemką Lisą Klein i Czeszką Nikolą Noskową. Agnieszka Skalniak zajęła 10. miejsce ze stratą dwóch i pół minuty do zwyciężczyni. Aurela Nerlo była 22. ze stratą prawie 4 minut.