Wygrana Dudy i Łodej, porażka Paszkowskiego i Łysikowskiego

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 11.07.2018, 19:25

Po jednym spotkaniu na Akademickich Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej rozegrali dziś rozstawieni z "2" Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski oraz żeński duet Marta Duda i Marta Łodej. Bilans wyszedł na równi. Panowie przegrali, panie wygrały. Były to jednak spotkania o zupełnie różną stawkę.

Polski duet męski fazę pucharową zmagań akademickich rozpoczął od drugiej rundy. Taki przywilej otrzymał po zwycięstwie trzech meczów w grupie B i to bez straty seta. Rozbudzone nadzieje dziś szybko zostały zgaszone. Biało-czerwoni tuż przed 11 naszego czasu stanęli w Monachium naprzeciw gospodarzy - Dana Johna i Erica Stadie. Tym razem spotkanie też trwało dwa sety, ale nasi zawodnicy nie mieli w nim nic do powiedzenia. W pierwszym secie zdobyli 12, w drugim 13 punktów i do rozegrania w kolejnych dniach zostaną im mecze o miejsca 9-16.

Już od wczoraj wiedzieliśmy za to, że wielkiego wyniku w Niemczech nie osiągną Marta Duda i Marta Łodej. Polki przegrały wszystkie trzy grupowe spotkania - z Niemkami, Amerykankami i Cypryjkami, więc były skazane na walkę o miejsca 25-32. W niej radzą sobie jednak bardzo dobrze, bo dziś "w półfinale' zwyciężyły argentyński duet Cecilia Peralta / Maria Tuliz - 21:15, 20:22, 15:11 i już jutro o 14:50 zagrają o 25. miejsce.

Mateusz Paszkowski / Mateusz Łysikowski (Polska) - Dan John / Eric Stadie (Niemcy) 0:2 (12:21, 13:21)

Marta Duda / Marta Łodej (Polska) - Cecilia Peralta / Maria Tuliz (Argentyna) 2:0  (21:15, 20:22, 15:11)