Kolejna zmiana liderki Giro Rosa

• Data publikacji: 11.07.2018, 17:08

Amanda Spratt wygrała trudny szósty etap wyścigu Giro Rosa. Australijka została nową liderką wyścigu. Katarzyna Niewiadoma była dziś siódma i takie miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Od początku wyścigu wiadomo było, że dzisiejszy etap może okazać się kluczowym dla losów całego wyścigu. Co prawda pierwsze 100 km prowadziło trasą płaską, ale na koniec na kolarki czekał podjazd o długości około 15 km, który prowadził do mety na Gerola Alta. I to własnie tam rozegrało się wszystko co najważniejsze dla losów etapu oraz klasyfikacji generalnej.

Już u podnóża góry w peletonie zostąło około 20 zawodniczek, z których sukcesywnie kolejne zostawały z tyłu. Taki los spotkał też dotychczasową liderkę - Ruth Winder, która przyjechała na metę 17. i musiała pożegnać się z prowadzeniem w wyścigu. Dziś bohaterką została Amanda Spratt, która zdecydowała się na samotną akcję i przyjechała na metę prawie pół minuty szybciej od wszystkich rywalek, zostając również nową liderką wyścigu.

Katarzyna Niewiadoma przyjechała na metę w grupie za plecami Spratt, tracąc 34 sekundy i zajmując 7. miejsce. Również 7. Polka jest w klasyfikacji generalnej, tracąc do Spratt 1 min 16 sek.