Wimbledon: Djoković jako pierwszy melduje się w półfinale

• Data publikacji: 11.07.2018, 16:45

Novak Djoković jako pierwszy awansował do męskiego półfinału tegorocznego Wimbledonu. Serb w czterech setach pokonał Japończyka Kei Nishikoriego. To pierwszy wielkoszlemowy półfinał trzykrotnego mistrza tej imprezy od US Open w 2016 roku.

Djoković dobrze rozpoczął spotkanie. Prezentował się lepiej od rywala i w czwartym gemie zdobył przewagę przełamania. Nishikori zdołał niedługo później wyrównać stan seta, ale nie był wstanie uchronić się przed ponowną utratą własnego podania. Serb nie zawiódł i serwując po zwycięstwo 6-3 w secie wykorzystał trzeciego setbola.

W drugiej partii Nishikori pokazał jednak, że nie podda się łatwo faworyzowanemu rywalowi. Tenisista z Kraju Kwitnącej Wiśni najpierw obronił się w długim pierwszym gemie przed utratą podania, a dwa gemy później skutecznie wyszedł z 0-40. Dodało mu to pewności siebie, dzięki czemu to on przełamał Djokovicia na 3-1. Udało mu się dość pewnie utrzymać tę przewagę i wyrównał stan meczu.

Jak się okazało, tylko na tyle było stać Japończyka. W trzecim secie miał trzy okazje by przełamać Serba w piątym gemie, jednak nie wykorzystał ich. Po tym wydarzeniu wyraźnie opadł z sił i nie był w stanie dotrzymać kroku rywalowi. Do końca seta już tylko Djoković wygrywał gemy.

Czwarta odsłona spotkania nie przyniosła kolejnego obrotu spraw, choć na samym początku mogło się tak wydawać. Nishikori rozpoczął od przełamania. Był to jednak jeden z zaledwie dwóch wygranych przez niego w tej partii gemów. "Nole" szybko odrobił stratę i kontrolował grę. Dzięki temu po raz pierwszy od niemal dwóch lat zagra w wielkoszlemowym półfinale.

Novak Djoković (SRB) [12] — Kei Nishikori (JPN) [24] 6-3 3-6 6-2 6-2