Wimbledon: życiowy sukces Rosolskiej! Polka w półfinale debla!

• Data publikacji: 11.07.2018, 13:35

Byliśmy dzisiaj świadkami historycznego sukcesu polskiej deblistki Alicji Rosolskiej, która w parze z Abigail Spears awansowała do półfinału turnieju deblowego Wimbledonu! Tenisistki pokonały w dwóch setach rozstawione z numerem 1. Kristinę Mladenovic z Francji i Timeę Babos z Węgier.

Polsko-amerykańska para stanęła dzisiaj przed naprawdę dużym wyzwaniem, jakim było spotkanie przeciwko aktualnym mistrzyniom deblowym Australian Open i ćwierćfinalistkom tegorocznego French Open. I mimo, że dla Rosolskiej sama gra na tym etapie turnieju była już najlepszym wielkoszlemowym osiągnięciem, to na korcie nie było widać zdenerwowania i presji. Od początku pierwszej partii gra była niezwykle wyrównana, co potwierdzają statystyki - żadna z par przez dwanaście gemów nie przegrała swojego podania. Wprawdzie Polka z Amerykanką w 5. gemie broniły trzech break-pointów, a Mladenovic/Babos w 12. jednego breaka, to w rezultacie szanse na przełamanie nie zostały wykorzystane i o zwycięstwie w premierowej odsłonie decydował tiebreak. W nim lepsze okazały się Rosolska/Spears 7-4. W związku z tym Polka była już tylko jednego seta od życiowego sukcesu.

Druga partia zaczęła się znakomicie dla naszej reprezentantki i jej amerykańskiej partnerki - od przełamania i podwyższenia prowadzenia na 2-0. Niestety w 4. gemie Mladenovic/Babos odrobiły serwisową stratę i mecz do stanu 3-3 znowu się wyrównał. Jednak Rosolska/Spears nie zamierzały rozgrywać decydującego seta i mocno wzięły się do pracy, czego efektem było zdobycie kolejnego break-pointa i błyskawiczne jego wykorzystanie na 4-3. Chwilę później panie potwierdziły swoją przewagę wygraniem własnego podania. Polka z Amerykanką zakończyły spotkanie już przy gemie serwisowym rywalek, wykorzystując pierwszą piłkę meczową! Awansując do półfinału, Alicja zanotowała swój największy sukces w karierze, pokonując przy okazji dotychczas najlepszy debel sezonu!

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) - Timea Babos/Kristina Mladenovic (HUN/FRA) [1] 7-6 (4) 6-3