Wimbledon: pierwszy wielkoszlemowy półfinał Goerges!

• Data publikacji: 10.07.2018, 17:54

Julia Goerges pokonała w ćwierćfinale Wimbledonu Holenderkę Kiki Bertens 3-6 7-5 6-1 i awansowała do pierwszego w swojej karierze wielkoszlemowego półfinału. W meczu o finał Goerges zagra z Sereną Williams.

Pierwszego seta obydwie tenisistki rozpoczęły od trzech wygranych gemów przy własnym serwisie (3-3). Punktem kulminacyjnym pierwszego seta był ósmy gem w którym Bertens przełamała Goerges i wyszła na prowadzenie 5-3. W kolejnym gemie Holenderka przy własnym serwisie zapisała na swoje konto pierwszego seta 6-3.

Drugą partię lepiej rozpoczęła Niemka, która wyszła na prowadzenie 4-1. Holenderka się jednak nie poddała i wyrównała stan rywalizacji na 4-4. Przy stanie 6-5 dla Niemki, Bertens nie wytrzymała presji przy własnym serwisie i została przełamana, co wiązało się z wygranym setem Goeges 7-5.

Niemka wyraźnie podbudowana triumfem w drugim secie, w decydującej partii postawiła mocne warunki Holenderce. W trzecim secie Niemce wychodziło niemalże wszystko. Goerges wygrała decydującego seta 6-1 i po raz pierwszy w karierze zagra w wielkoszlemowym półfinale. Tam rywalką Niemki będzie Serena Williams.

Julia Goerges (Niemcy) - Kiki Bertens (Holandia) 3-6 7-5 6-1