Wimbledon: Ostapenko wyeliminowała Cibulkovą

• Data publikacji: 10.07.2018, 16:30

Przed spotkaniem wiadomo było jedno –niezależnie od tego, która z zawodniczek zwycięży, po raz pierwszy w karierze awansuje do półfinału Wimbledonu. Jak dotychczas obydwie zatrzymywały się na ćwierćfinałach. Dominika Cibulkova dwukrotnie, a Jelena Ostapenko raz, przed rokiem. Swój najlepszy rezultat na londyńskich kortach poprawić zdołała ta druga.

Po nieudanym występie na Roland Garros, gdzie Ostapenko nie tylko nie obroniła tytułu, ale odpadła już w pierwszej rundzie, Łotyszka jest bardzo zdeterminowana, by na Wimbledonie osiągnąć sukces. Starcie ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą rozpoczęła bardzo dobrze, bo od przełamania, jednak jak to zazwyczaj ma miejsce w meczach tenisistki z Rygi, był to tylko jeden z wielu breaków w secie. Mimo wszystko to właśnie Ostapenko wyglądała nieco pewniej. W końcówce partii wygrała 9 punktów z rzędu, dzięki czemu wygrała otwierającego seta 7-5.

Na początku drugiej odsłony spotkania ponownie doszło do kilku przełamań. Ostatecznie seria breaków rozstrzygnęła się na korzyść Łotyszki, która po wyjściu na prowadzenie 3-2 pewnie broniła swojego podania do końca seta i zarazem meczu. Dzięki temu to ona wystąpi w półfinale, w którym zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angeliką Kerber.

Jelena Ostapenko (LTV) [12] – Dominika Cibulkova (SVK) 7-5 6-4