Wimbledon: Kerber melduje się w półfinale!

• Data publikacji: 10.07.2018, 15:42

Niemka polskiego pochodzenia - Andżelika Kerber jako druga z pań zameldowała się w półfinale turnieju singlowego na trawiastych kortach w Londynie. W niecałe półtorej godziny uporała się z Rosjanką Darią Kasatkiną, wygrywając spotkanie 6-3, 7-5. W walce o kolejny wielkoszlemowy finał zmierzy się teraz z Łotyszką Jeleną Ostapenką.

Początek meczu zapowiadał bardzo wyrównaną grę. W pierwszym gemie Kerber musiała już bronić break-pointa, ale w końcowym rozrachunku zapisała gema na swoim koncie. W następnym natomiast bez większych problemów przełamała rywalkę, a kilka minut później prowadziła już 3-0. Rosjanka starała się odwrócić jeszcze losy premierowej partii i przez chwilę wydawało się, że może jej się to udać, kiedy to wykorzystała drugiego break-pointa w siódmym gemie. Po przerwie nie utrzymała jednak własnego podania. Niemka pokazała, że nie marnuje takich okazji i swoim serwisem potwierdziła dominację w pierwszym secie, wygrywając go 6-3.

Druga partia była karuzelą przełamań. Na dwanaście gemów tylko 5 razy tenisistki zdołały wyjść zwycięsko, gdy wprowadzały piłkę do gry. Przy stanie 5-4 dla Kerber można było pomyśleć, że wielkoszlemowe doświadczenie weźmie górę i swoim podaniem Niemka zakończy spotkanie. Nic bardziej mylnego. Kasatkina wyrównała na 5-5, ale za chwilę znowu dała się przełamać. W dwunastym gemie była liderka rankingu potrzebowała aż 10 minut i 7 piłek meczowych, by zakończyć drugiego seta i cały mecz 7-5.

Andżelika Kerber (GER) [11] - Daria Kasatkina (RUS) [14] 6-3, 7-5