Wimbledon: Djoković bez straty seta

• Data publikacji: 09.07.2018, 22:05

Novak Djoković pewnie melduje się w ćwierćfinale Wimbledonu. Serb z łatwością pokonał utalentowanego Rosjanina Karena Chaczanowa. Mecz trwał mniej, niż dwie godziny, a trzykrotny triumfator tego turnieju może już szykować się do starcia z Kei Nishikorim z Japonii.

Pierwszy set tego pojedynku był dosyć wyrównany. Zaczęło się dość niespodziewanie, bo od przełamania na korzyść Chaczanowa. Djoković jednak szybko odrobił stratę i niedługo później sam prowadził 4-2. Podobnie jak młodszy rywal nie utrzymał tej przewagi. W końcówce seta kluczowe okazało się doświadczenie Serba. Przy serwisie rywala wywalczył piłkę setową na 6-4, którą pewnie wykorzystał.

W drugim secie "Nole" już wyraźnie dominował. Szybko wyszedł na prowadzenie 3-0 (miał nawet piłki na 4-0) i był bardzo skuteczny przy własnym podaniu, dzięki czemu pewnie ją utrzymał. Znów zakończył partię przy serwisie Rosjanina, wykorzystując drugiego setbola.

Trzecia odsłona meczu miała podobny przebieg, choć tym razem Djoković później zdobył przewagę przełamania. Miało to miejsce w 6. gemie. Jak się okazało – trzecim od końca. Końcówka partii miała bardzo podobny scenariusz jak w poprzednich setach. Djoković wykorzystał trzecią z wywalczonych przy serwisie rywala piłek setowych i zakończył spotkanie.

Novak Djoković (SRB) [12] – Karen Chaczanow (RUS) 6-4 6-2 6-2