Wimbledon: "Rafa" w ćwierćfinale po siedmiu latach

• Data publikacji: 09.07.2018, 19:45

Rywalem Rafaela Nadala w meczu o ćwierćfinał był reprezentant Czech Jiri Vesely. Hiszpan nie miał problemów z pokonaniem notowanego pod koniec pierwszej setki rankingu ATP rywala. Lider tego zestawienia wciąż nie stracił seta.

Mecz miał dość spokojny i przewidywalny przebieg. Rafael Nadal kontrolował sytuację na korcie. W czwartym gemie zdobył przewagę przełamania, którą pewnie utrzymał do końca partii. Dzięki temu po 30 minutach gry prowadził 1-0 w setach.

Kolejna odsłona spotkania wyglądała podobnie. Hiszpan w dalszym ciągu dyktował warunki na korcie i był niezagrożony przy własnym podaniu. Z łatwością wygrał gem przy serwisie rywala wychodząc na prowadzenie 3-2. Prowadząc 5-3 wywalczył trzy piłki setowe przy podaniu Czecha i drugą z nich wykorzystał.

Trzeci set mógł potoczyć się sensacyjnie. W 5. gemie Vesely przełamał Nadala. Nie zdołał jednak tej przewagi utrzymać. Hiszpan wyrównał już po chwili. Jak to często bywa w meczach Nadala, decydująca była jego pewność siebie w najważniejszych momentach. Gdy Vesely serwował na 5-5, Hiszpan wywalczył piłki setowe i wygrał dzięki trzeciej z nich.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Jiri Vesely (CZE) 6-3 6-3 6-4