Triathlon: Słupek 15. w Pucharze Świata

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 08.07.2018, 22:01

Roksana Słupek zajęła piętnaste miejsce w zawodach Pucharu Świata w triathlonie na dystansie sprinterskim. Są one wliczane do rankingu olimpijskiego, który wyłoni zawodników zakwalifikowanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Rywalizacja podczas sprinterskich pucharów poprzedzona jest półfinałami. Już w nich Słupek zaprezentowała świetną dyspozycję, wygrywając w trzeciej grupie eliminacyjnej. W finale nie poszło jej już tak dobrze. Najmłodsza w stawce, 19-letnia Polka finiszowała ostatecznie jako piętnasta, dwie lokaty przed Marią Cześnik. W półfinale odpadła Alicja Ulatowska.

Do finału nie udało się wejść żadnemu z naszych panów. W pierwszym półfinale Miłosz Sowiński był 27., w drugim Kacper Stefaniak zajął 17. pozycję, a w trzecim 14. był Michał Oliwia. Kwalifikację uzyskiwało dziewięciu najszybszych zawodników i trzech z najlepszymi czasami spośród wszystkich grup.