Rugby 7: 11. miejsce Polaków w Grand Prix Series

• Data publikacji: 08.07.2018, 19:59

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 zajęła 11. miejsce w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Series. Wygrali Anglicy, którzy na własnym terenie w Exeter pokonali w finale Rosję 15-5.

Po bardzo dobrym występie naszej kadry przed tygodniem, liczyliśmy również na udany start w Anglii. Tym razem nie wyszło tak dobrze, jednak Polacy byli o krok od sprawienia ogromnej sensacji w eliminacjach. Pierwszym naszym przeciwnikiem byli faworyzowani Rosjanie. Biało-czerwoni próbowali nawiązać walkę. Udało im się zdobyć dwa przyłożenia. W obronie jednak popełnili zbyt wiele błędów i Rosjanie pewnie wygrali 43-12. W drugim meczu Polska zmierzyła się z kolejnym faworytem do zwycięstwa - Anglią. Dość niespodziewanie, pierwsza połowa była wyrównana i gospodarze nie byli w stanie zagrozić naszej defensywie. Polacy już po końcowej syrenie zdołali zdobyć przyłożenie i na przerwę zeszli prowadząc 5-0. W drugiej części jeszcze podwyższyli prowadzenie. Po kolejnym przyłożeniu i udanym podwyższeniu wynik brzmiał 12-0. Trzy minuty przed końcem rezultat nie zmieniał się. Wydawało się, że nasza siódemka jest w stanie sprawić ogromną sensację. Anglicy zdobyli kontaktowe punkty i niestety, jeden z naszych graczy otrzymał żółtą kartkę. Grę w przewadze gospodarze wykorzystali bezlitośnie. Ostatecznie odrobili straty i wygrali 19-12. Polacy mieli jeszcze szanse awansu do ćwierćfinału. Musieli pokonać Gruzję. Ostatnie spotkanie jednak im nie wyszło i Gruzini pewnie wygrali 38-5.

O miejsca 9.-12. pierwszym rywalem byli Włosi. Mecz był niezwykle wyrównany. Jeszcze cztery minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis 12-12. Końcówka należała do naszych przeciwników, którzy wygrali 19-12. W ostatnim spotkaniu turnieju Polacy pewnie pokonali Szwedów, już do przerwy prowadząc 14-0. W drugiej połowie kontrolowali sytuację na boisku, utrzymując przewagę do końca meczu (26-12).

Turniej wygrali Anglicy, którzy w finale pokonali Rosjan 15-5. Trzecie miejsce zajęli Irlandczycy, którzy okazali się lepsi od Portugalczyków 29-7. Ostateczne rozstrzygnięcie Mistrzostw Europy odbędzie się we wrześniu w Łodzi. Polacy będą rywalizować o utrzymanie w europejskiej elicie ze Szwedami.

Polska - Rosja 12-43

Polska - Anglia 12-19

Polska - Gruzja 5-38

Polska - Włochy 12-19

Polska - Szwecja 26-12