Giro Rosa: Skuteczny finisz Jolien D'hoore

• Data publikacji: 08.07.2018, 18:38

Belgijka Jolien D'hoore z grupy Mitchelton-Scoot wygrała trzeci etap Giro Rosa po finiszu z peletonu. Nową liderką wyścigu została Leah Kirchmann (Team Sunweb).

Kolarki miały dziś do pokonania 8 rund o długości 16,5 km, co dawało łączny dystans 132 km. Trasa w miejscowości Corbetta była płaska jak stół, ale na zawodniczki czekały wąskie zakręty i elementy kostki brukowej.

Do ucieczki zabrały się trzy kolarki: Carmela Cipriani (Conceria Zabri Fanini), Sara Penton (Virtu) oraz Chiara Perini (Top Girls Fasa Bortolo). Początkowo peleton nie chciał odpuścić uciekinierek, ale udało im się odjechać. Ich przewaga sięgała 2 minut. Powalczyć o etapowy triumf im się nie udało, zostały wchłonięte przez peleton na 5 km przed metą.

Walkę o zwycięstwo stoczyły sprinterki. Najlepsza z nich okazała się Jolien D'hoore. Belgijka wyprzedziła Kirsten Wild (Wiggle-High5) oraz Alexis Ryan (Canyon-SRAM). Prowadzenie w wyścigu objęła Leah Kirchmann. Katarzyna Niewiadoma w klasyfikacji generalnej jest 19. ze stratą 35 sekund.