Wimbledon: Djoković nie bez trudu, ale wygrał

• Data publikacji: 07.07.2018, 21:20

Reprezentujący gospodarzy Kyle Edmund sprawił sporo problemów Novakowi Djokoviciowi, ale Serb zdołał po czterosetowym meczu awansować do czwartej rundy Wimbledonu. Trzykrotny mistrz tej imprezy przezwyciężył dziś problemy, jakie stwarzał mu Brytyjczyk.

Pierwszy set był wyrównany, ale lepsze wrażenie sprawiał Edmund. Co prawda już w drugim gemie musiał bronić break-pointów, ale udało mu się wyjść cało z tej sytuacji. Po długim siódmym gemie sam przełamał Serba i zdołał utrzymać to prowadzenie do końca wygranej 6-4 partii, choć Djoković miał jedną okazję do wyrównania na 4-4.

W drugim secie faworyt zaczął grać lepiej. Ponownie, mimo szans, nie udało mu się przełamać Brytyjczyka w drugim gemie, ale zdołał to zrobić w końcówce seta. Wyszedł na prowadzenie 5-3, a następnie utrzymał swoje podanie i wyrównał stan spotkania.

W trzeciej odsłonie meczu Djoković wyraźnie dominował. Już w pierwszym gemie zdobył przewagę. Uchronił się przed jej stratą trzy gemy później, a potem przełamał jeszcze na 5-2. Serwując po prowadzenie w meczu ponownie nie zadrżała mu ręka. Wygrał swój gem do 0.

Edmund ponownie grał lepiej w czwartej partii, ale było to za mało na Djokovicia. W siódmym gemie jeszcze obronił się przed stratą podania, ale kilka minut później nakręcony Serb zdołał wyjść na prowadzenie 5-4. Tak jak w poprzednich setach, był zabójczo pewny w decydujących momentach. Ponownie nie oddał rywalowi nawet punktu serwując po mecz i zagra w czwartej rundzie.

Novak Djoković (SRB) [12] – Kyle Edmund (GBR) [21] 4-6 6-3 6-2 6-4