Wimbledon: Sascha Zverev przegrał z Gulbisem!

• Data publikacji: 07.07.2018, 21:00

Kolejna sensacja na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club! Alexander Zverev przegrał z Łotewskim kwalifikantem Ernestsem Gulbisem! Chimeryczny tenisista z Jurmali był niegdyś w półfinale Roland Garros, ale na Wimbledonie awans do czwartej rundy to jego najlepszy wynik w karierze.

Gulbis już od początku meczu postawił 3. tenisiście rankingu ATP ciężkie warunki. Skutecznie bronił własnego podania. Sam też jednak nie był w stanie przełamać, w związku z czym decydujący dla losów seta był tiebreak. W nim Łotysz nie dał szans młodszemu rywalowi, wygrywając aż 7-2.

Można było zacząć podejrzewać sensację, choć Zverev już na początku drugiej partii przełamał, pokazując, że nie pozwoli sobie na porażkę. utrzymał tę przewagę do końca seta, dzięki dobrej formie serwisowej i wyrównał stan meczu.

Trzecia odsłona była nieco cięższa. Zverev miał 3 okazje do przełamania Gulbisa w 5. gemie, ale Łotysz wybronił się. Niedługo póżniej sam przełamał na 5-3, dzięki czemu serwował po zwycięstwo w secie. Nie wytrzymał jednak presji i Niemiec odrobił stratę. Później zdołał ponownie wygrać przy serwisie kwalifikanta, dzięki czemu to on serwował po wyjście na prowadzenie 2-1 w setach. Zrobił to skutecznie i wydawało się, że w kolejnym secie zakończy spotkanie.

Waleczny Gulbis jednak nie odpuszczał. W czwartym secie pilnował swojego podania i zdołał przełamać pochodzącego z Rosji zawodnika na 4-2. Tym razem utrzymał przewagę, wygrał seta 6-3 i doprowadził tym samym do decydującej, piątej partii.

Zverevowi najwyraźniej dało się we znaki zmęczenie, spowodowane rozgrywanym w ciągu dwóch dni pięciosetowym bojem z Amerykaninem Taylorem Fritzem. W decydującej partii ugrał zaledwie kilka punktów, nie urwał Łotyszowi choćby gema. Set trwał zaledwie 21 minut, a Gulbis po raz pierwszy w karierze awansował do najlepszej szesnastki Wimbledonu!

Alexander Zverev (GER) [3] – Ernests Gulbis (LTV) [Q] 6-7(2) 6-4 7-5 3-6 0-6