Wimbledon: Daniel Michalski w drugiej rundzie turnieju juniorów

• Data publikacji: 07.07.2018, 18:28

Daniel Michalski pokonał Brytyjczyka Jacoba Fearnleya 7-6 (3) 5-7 6-3 i awansował do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Polaka. Najpierw Michalski wygrał swoje podanie, a następnie przełamał swojego rywala i prowadził 2-0. W szóstym gemie meczu Fearnley zdołał przełamać Polaka i doprowadził do wyrównania 3-3. Do końca seta obaj tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe, przez co doszło do tie-breaka. W nim lepszy okazał się Michalski wygrywając do trzech.

Początek drugiego seta miał identyczną scenerię niż poprzedni. Michalski objął prowadzenie 2-0. W trakcie seta Brytyjczyk wyrównał stan seta na 4-4, a nawet objął prowadzenie 5-4. Przy stanie 6-5 dla Fearnleya, Michalski nie dał rady utrzymać własnego serwisu i Brytyjczyk mógł się cieszyć z wygrania drugiej partii 7-5.

W trzecim gemie decydującego seta Michalski przełamał swojego przeciwnika, a następnie wygrał swoje podanie i prowadził 3-1. Polak nie zmarnował wypracowanej przewagi i triumfował w trzecim secie 6-3, awansując do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu.

Daniel Michalski (Polska) - Jacob Fearnley (Wielka Brytania) 7-6 (3) 5-7 6-3