Wimbledon: bardzo pewny triumf Nadala

• Data publikacji: 07.07.2018, 16:45

Rafael Nadal nie zawodzi. Hiszpan świetnie prezentuje się na wimbledońskich kortach. W trzeciej rundzie pewnie pokonał pochodzącego z Hiszpanii Australijczyka Alexa de Minaura. Po dwóch godzinach gry mógł się cieszyć z awansu do najlepszej szesnastki.

Rafael Nadal od początku meczu nie dawał 19-letniemu rywalowi złudzeń. W pierwszej partii oddał mu tylko jednego gema – pierwszego, w którym Australijczyk serwował. Hiszpan wyszedł na prowadzenie 1-0 w setach po 30 minutach gry.

W drugiej odsłonie meczu "Rafa" trochę później przełamał, gdyż tym razem pozwolił de Minaurowi na wygranie dwóch własnych gemów serwisowych. Ogólnie rzecz biorąc set ten wyglądał bardzo podobnie do pierwszego, choć warto zauważyć, iż tenisista urodzony w Sydney pokazał kilka naprawdę ciekawych zagrań.

Nieco bardziej wyrównana była trzecia partia. Z Australijczyka zeszła presja i zaczął grać wyraźnie lepiej. Mimo tego Nadal i tak zdołał go przełamać w 5. gemie, dzięki czemu spokojnie kontrolował przebieg seta. Serwując na 6-4 nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej i po chwili musiał bronić jedynego w tym meczu break-pointa dla de Minaura, ale uczynił to skutecznie. Ostatecznie zakończył spotkanie wykorzystując trzeciego meczbola.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Alex de Minaur (AUS) 6-1 6-2 6-4