Kolejne medale kajakarskich mistrzostw Polski rozdane

• Data publikacji: 06.07.2018, 18:03

Za nami drugi dzień mistrzostw Polski w kajakarstwie w Poznaniu. Po raz kolejny fantastycznie zaprezentowały się Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek. Złoty medal zdobyły również Karolina Naja i Anna Puławska.

Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek nie miały siebie równych na dystansie 1000 metrów w kategorii K2. Młodzieżowe mistrzynie Europy o prawie 2 sekundy pokonały Klaudię Cyrulewską i Martynę Klatt. Na dystansie o połowę krótszym zdecydowanie triumfowały Karolina Naja i Anna Puławska, które wyprzedziły rywalki o prawie 3 sekundy. W czwórkach kajakowych na 500 metrów najlepsze okazały się Helena Wiśniewska, Nikola Gapska, Dominika Włodarczyk i Weronika Kwasigroch z Zawiszy Bydgoszcz. W kanadyjkach złoto na dystansie 500 metrów wywalczyły Iwona Czarnecka i Magda Stanny. W rywalizacji kajakowych jedynek na 1 kilometr triumfowała Edyta Dzieniszewska-Kierkla.

W piątek rozegrano także 2 finały mężczyzn. W K4 na dystansie 500 metrów triumfowali zawodnicy klubu Dojlidy Białystok w składzie Łukasz Bonarski, Rafał Rosolski, Piotr Siemionowski i Dominik Wawrzyniak. W finale C2 na 1000 metrów Tomasz Barniak i Mateusz Kamiński o 3 sekundy pokonali Michała Łubniewskiego i Dominika Nowackiego.