Wimbledon: łatwe zwycięstwo Rosolskiej i Spears!

• Data publikacji: 05.07.2018, 18:30

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears awansowały do drugiej rundy Wimbledonu po zaledwie 70 minutach gry. W pierwszym meczu pewnie pokonały czesko-meksykański duet Eva Hrdinova/Giuliana Olmos.

Pierwszy set od początku był zdecydowanie zdominowany przez faworyzowane Polkę i Amerykankę. Zaledwie nieco ponad 20 minut po rozpoczęciu prowadziły już 5-0. Ostatecznie pozwoliły Hrdinovej i Olmos wygrać w tym secie jednego gema. Po pół godzinie gry Rosolska i Spears mogły cieszyć się z prowadzenia 1-0 w setach.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale duet polsko-amerykański kontrolował przebieg spotkania. W trzecim gemie przełamały, a zdobytą przewagę bez choćby najmniejszych problemów utrzymały. Dzięki temu Polka będzie miała szanse na poprawienie swojego najlepszego wyniku na Wimbledonie w karierze. Jeszcze nigdy nie przeszła tam drugiej rundy. Amerykanka dwukrotnie dochodziła do półfinału.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Eva Hrdinova/Giuliana Olmos (CZE/MEX) 6-1 6-4