Filip Maciejuk wygrał Karpacki Wyścig Kurierów!

• Data publikacji: 03.05.2018, 18:20

Filip Maciejuk wygrał rozgrywany na terenie Węgier, Słowacji i Polski Karpacki Wyścig Kurierów. Wyścig dla młodych kolarzy składał się z 7 etapów, a reprezentant Polski wywalczył zwycięstwo na ostatnim etapie.

To wielki sukces brązowego medalisty mistrzostw świata juniorów w jeździe na czas. Filip Maciejuk dopiero co wszedł w wiek młodzieżowca, a już wygrał wyścig do lat 23. Reprezentant Polski pokazał się już dobrze na etapie 2b (Jabłonka-Oświęcim) Karpackiego Wyścigu Kurierów, gdzie zajął 3. miejsce. W rozgrywanej następnego dnia na Słowacji czasówce Maciejuk uzyskał szósty wynik, a drugi był Kamil Małecki. Na ostatnim liczącym 170 kilometrów etapie z Tuchowa do Tarnowa polski młodzieżowiec postanowił zaryzykować. Razem m.in. z Szymonem Traczem Maciejuk zaatakował w trakcie etapu i dogonił ucieczkę. Ostatecznie odjazd dojechał do mety, Tracz był trzeci, a Maciejuk czwarty. Filip Maciejuk nadrobił 50 sekund nad dotychczasowym liderem wyścigu Holendrem Sjoerdem Baxem.

W klasyfikacji generalnej Polak wyprzedził Holendrów Jensa van den Doola i Svena Burgera, którzy także dzisiaj dojechali w ucieczce. Szymon Tracz ze stratą ponad 2 minut zajął w generalce 8. miejsce. Warto też zwrócić uwagę na inne dobre wyniki reprezentantów Polski. Na pierwszym etapie na szóstej pozycji finiszował Stanisław Aniołkowski. Podczas etapu 2a drugi był Szymon Krawczyk, czwarty Marceli Bogusławski, a szósty Paweł Szostka. Czwarty odcinek na drugiej pozycji zakończył Dawid Migas, a piąty był Kamil Małecki. Na piątym etapie z metą w Nowym Sączu Szymon Krawczyk finiszował na 5. miejscu.