Wimbledon: sensacja! Wozniacki przegrała z Makarową!

• Data publikacji: 04.07.2018, 18:45

W pełnym zwrotów akcji meczu Rosjanka Jekaterina Makarowa sensacyjnie pokonała Caroline Wozniacki! Wydawało się, że Dunka polskiego pochodzenia wygra, mimo porażki w pierwszym secie, ale tak się nie stało! W trzeciej rundzie Rosjanka spotka się z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej – Czeszką Lucie Safarovą.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania na korzyść Rosjanki. Kilkanaście minut później Makarowa niespodziewanie jeszcze powiększyła swoją przewagę. Po pełnym zwrotów akcji gemie 5. prowadziła już 4-1. Po chwili serwowała by zakończyć seta wynikiem 6-2, jednak wtedy Wozniacki zaczęła grać lepiej i odrobiła jednego breaka. Drugiego nie zdołała, dzięki czemu Rosjanka wygrała pierwszą partię 6-4.

W drugim secie Wozniacki grała na swoim najwyższym poziomie, tymczasem Makarowa prezentowała się słabiej, niż w otwierającej partii. W skutek tego ta odsłona meczu trwała niespełna pół godziny, a Dunka oddała rywalce tylko jeden gem w końcówce.

Decydujący set był z początku wyrównany. Jednakże w czwartym gemie przewagę przełamania zdobyła Rosjanka. Niedługo później prowadziła już 5-1 i serwowała po mecz. Wtedy jednak zaczęło Rosjance brakować chłodnej głowy. Wozniacki odrobiła jedno przełamanie. Przy prowadzeniu 5-3 Makarowa miała aż 4 piłki meczowe, ale wszystkie (poza pierwszą, świetnie wybronioną przez Dunkę) w łatwy sposób zepsuła. Dunka doprowadziła do wyrównania, jednak kiedy serwowała na 6-6 to ona nie wytrzymała presji. Makarowa wywalczyła kolejne 3 piłki meczowe i drugą z nich wykorzystała.

Caroline Wozniacki (DEN) [2] – Jekaterina Makarowa (RUS) 4-6 6-1 5-7