Wimbledon: król trawy nie zawodzi

• Data publikacji: 04.07.2018, 17:25

Broniący tytułu Roger Federer bez najmniejszego problemu awansował do trzeciej rundy turnieju na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club. Szwajcarski tenisista w trzech setach pokonał reprezentującego Słowację Lukasa Lacko.

Wynik pierwszego seta wskazywać może, iż był on dość wyrównany, jednak Federer cały czas kontrolował jego przebieg. W siódmym gemie zdobył przewagę przełamania, którą pewnie utrzymał do końca seta, dzięki czemu wygrał go 6-4.

Bardzo podobnie wyglądała druga partia. Tym razem Szwajcar przełamał nieco wcześniej, bo w piątym gemie. Przy swoim serwisie nie był zagrożony. Do tego stopnia, że Lacko w całym secie nie wygrał choćby punktu przy podaniu faworyta.

Trzeci set był najkrótszy ze wszystkich. Słowak stracił już chyba jakikolwiek cień nadziei na zwycięstwo, a Federer kontynuował swoją koncertową grę na ulubionej nawierzchni. Oddał rywalowi tylko jednego gema i po łącznie godzinie i 30 minutach gry mógł cieszyć się z awansu do trzeciej rundy.

Roger Federer (SUI) [1] – Lukas Lacko (SVK) 6-4 6-4 6-1