Wimbledon: łatwe zwycięstwo Halep

• Data publikacji: 03.07.2018, 19:25

Triumfatorka tegorocznego Roland Garros bez problemów awansowała do drugiej rundy turnieju na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club. Rumunka Simona Halep w dwóch setach pokonała reprezentantkę Japonii Kurumi Narę.

Halep pewnie weszła w mecz. Rozpoczęła to spotkanie od przełamania. Co prawda Japonka starała się nawiązać walkę i wyrównała na 2-2, jednak to wszystko na co ją było stać. Do końca seta nie wygrała już choćby gema. Rumunka po niespełna 40 minutach gry prowadziła już więc 1-0 w setach.

Druga partia zaczęła się bardzo podobnie – od przełamania dla faworytki. Tym razem jednak Japonka nie zdołała odrobić straty w 4. gemie, choć miała w nim kilka break-pointów. Halep kontrolowała przebieg spotkania. Nie dała się przełamać i utrzymała prowadzenia. Wygrała tę partię 6-4 i zagra w drugiej rundzie.

Simona Halep (ROU) [1] – Kurumi Nara (JPN) 6-2 6-4