Wimbledon: Nadal bez problemów

• Data publikacji: 03.07.2018, 18:15

Rafael Nadal pewnie awansował do drugiej rundy tegorocznego Wimbledonu. Rywalem Hiszpana był reprezentujący Izrael Dudi Sela. Rozstawiony z numerem 2. tenisista pokonał go wyraźnie w trzech setach.

W pierwszej partii przez długi czas serwujący pewnie wygrywali swoje gemy i nie dopuszczali nawet do break-pointów. W końcówce jednak doświadczenie i siła psychiczna Hiszpana wzięły górę. Nadal od stanu 3-3 wygrał 12 piłek z rzędu i tym samym zakończył seta wynikiem 6-3.

Tenisista z Majorki nie zatrzymał się na 12 wygranych wymianach z rzędu. Dobił do 16, przełamując na otwarcie drugiej odsłony gry. Spokojnie kontrolował przebieg meczu i był pewny przy własnym podaniu. W 5. gemie mógł powiększyć przewagę, ale nie wykorzystał nadarzających się okazji. Zrobił to jednak w gemie 9., kończąc jednocześnie drugiego seta, takim samym wynikiem jak pierwszego.

Obraz gry nie zmienił się w ostatniej partii. Faworyt znów zaczął od przełamania, choć tym razem Izraelczyk natychmiastowo odrobił stratę. Sela był jednak w stanie wygrać jeszcze tylko kolejnego gema. Do końca meczu wszystkie padły już łupem Nadala.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Dudi Sela (ISR) 6-3 6-3 6-2