Wimbledon: porażka Hurkacza z Tomicem

• Data publikacji: 03.07.2018, 14:32

Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu z Australijczykiem Bernardem Tomicem 4-6 1-6 6-7 (2).

Początek spotkania był trudny dla obydwu tenisistów. Oboje musieli się sporo namęczyć, aby wygrać swojego gema serwisowego. Jako pierwszy w piątym gemie swoje podanie stracił Hurkacz, przez co na prowadzenie 3-2 wyszedł Tomic. Do końca pierwszego seta żaden z tenisistów nie stracił już swojego serwisu, co wiązało się z wygraniem pierwszego seta przez Australijczyka 6-4.

W drugim secie gra Polaka kompletnie się załamała. Hurkacz nie potrafił nawiązać równorzędnej walki z Tomicem. Australijczyk zaczął zdecydowanie lepiej serwować i po pierwszych dwóch gemach zaczął w zupełności kontrolować wydarzenia na korcie, dzięki czemu pokonał Hurkacza w drugim secie 6-1.

W trzecim secie żaden z tenisistów nie stracił swojego gema serwisowego, w związku z czym byliśmy świadkami tie-breaka. Decydującą odsłonę seta lepiej rozpoczął Tomic, który prowadził 3-0. Hurkacz mimo ambicji nie dał rady odrobić strat i przegrał w tie-breaku 7-2.

Hubert Hurkacz (Polska) - Bernard Tomic (Australia) 4-6 1-6 6-7 (2)