Polki wicemistrzyniami Europy!

• Data publikacji: 01.07.2018, 16:16

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł wywalczyły srebrne medale podczas mistrzostw Europy do lat 20 w siatkówce plażowej! Polki w finale uległy gospodyniom rosyjskiego turnieju.

W rosyjskiej Anapie od czwartku do niedzieli rozgrywane były mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej do lat 20. Mogliśmy oglądać tam dwie polskie pary, zdecydowanie lepiej wypadły nasze młode reprezentantki, które pozostały w grze do ostatniego dnia zawodów.

Julia GierczyńskaPatrycja Jundziłł w swojej grupie wygrały dwa mecze, dzięki czemu awansowały do fazy pucharowej. Tam w dość pewny sposób wywalczyły awans do półfinału, nie tracąc przy tym nawet seta. W walce o finał tak łatwo już nie było, choć pierwszą partię Polki wygrały 21:14, więc dość wyraźnie. W drugim secie jednak Szwajcarki zwyciężyły 21:16 i doprowadziły do tie-breaka. W nim, na szczęście, lepsze były biało-czerwone, które tym samym zapewniły sobie medal i możliwość gry o złoto. W finale jednak zdecydowanie lepsze były Rosjanki, które w tym turnieju były rozstawione z "jedynką" i nie pozostawiły żadnych złudzeń. Para Bocharova/Voronina oddały Polkom zaledwie 21 punktów w sumie w meczu. Jednak srebro Julii Gierczyńskiej i Patrycji Jundziłł to i tak wielki sukces polskiej młodzieży.

W turnieju grali także Dominik Poznański w parze z Mikołajem Miszczukiem. Polacy zdołali także wygrać dwa mecze grupowe i awansować dalej. Jednak odpadli oni w 1/8, przegrywając z Francuzami 0:2 i kończąc udział na miejscach 9-16.

Obie pary czeka niedługo kolejny sprawdzian, tym razem mistrzostwa świata do lat 19.

Wyniki Polek:
Półfinał:
Gierczyńska/Jundziłł (Polska) - Böbner/Gilardi (Szwajcaria) 2:1 (21:14, 16:21, 15:10)