Wimbledon: Radwańska obroniła sześć piłek meczowych!

• Data publikacji: 02.07.2018, 22:00

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła walkę o pierwszy tytuł wielkoszlemowy. W pierwszej rundzie Polce przyszło zmierzyć się z 20-letnią Rumunką Gabrielą Ruse. Od samego początku spotkania to Polka dyktowała warunki i w bardzo przekonującym stylu wygrała pierwszego seta, choć w drugim i trzecim secie miała spore problemy, to ostatecznie wygrała spotkanie 2:1.

Agnieszka Radwańska nie mogła sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia meczu. Po zaledwie 20 minutach gry prowadziła z Rumunką 5:0 z dwoma przełamaniami. Niestety, w tym momencie do gry Isi wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Ruse wykorzystała kilka minut słabości naszej reprezentantki i wygrała trzy gemy z rzędu. Na całe szczęście Agnieszka szybko wróciła do swojej właściwej gry i wygrała set 6:3.

Drugi set udanie rozpoczęła Rumunka, która utrzymała swoje podanie. W kolejnym gemie bardzo męczyła się Radwańska, aby wygrać swój serwis. Gem trwał ponad 7 minut. Pokrzepiona wygranym gemem Agnieszka chciała pójść za ciosem, czego efektem były szanse na przełamanie rywalki już w kolejnym gemie. Niestety, Agnieszka nie wykorzystała swoich szans i to Gabriela Ruse wyszła na prowadzenie 2:1. Rumunka po raz kolejny wykorzystała moment, w którym Polka słabiej serwowała i przełamała na 3:1. Dość niespodziewanie Rumunka była w stanie utrzymać przewagę, którą sobie wypracowała i wygrała drugiego seta 6:4.

W trzecim secie obie tenisistki grały gem za gem (w pierwszych dwóch gemach tenisistki się przełamywały). Przy prowadzeniu 5:4 Ruse miała sześć! piłek meczowych przy serwisie Radwańskiej. Po heroicznej obronie Agnieszka wygrała swoje podanie i doprowadziła do remisu 5:5. Uskrzydlona Polka poszła za ciosem i wygrała seta 7:5!

W drugiej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Lucie Safarovą z Czech.